Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Vaalea Joululimppu 450g
Noin2,45 €
Vertailuhinta 5,44 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Maustelimppu jossa koristeena piparitähdet
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, sokeri, siirappi, hiiva, MAITOJAUHE, kasvirasva ja -öljy (rypsi, palmu, kookos), suola, VEHNÄgluteeni, fenkoli, dekstroosi, KANANMUNA, emulgointiaine (E481, E471, E475), happamuudensäätöaineet (E170, E341, E330), nostatusaineet (E503), aromi, väri (E160a).
Yhteystiedot
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
EAN
6416627021016
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 138 kJ / 272 kcal |
| Rasvaa | 3,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,9 g |
| Hiilihydraattia | 49 g |
| - josta sokereita | 13 g |
| Proteiinia | 8,9 g |
| Suola | 0,94 g |
| Ravintokuitua | 2,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,9 g |
