Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Sinuhen Tumma Joululimppu 500g sekaleipä
Noin2,45 €
Vertailuhinta 4,90 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Viipaloitu joululimppu, mausteena fenkolia ja anista
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vesi, siirappi, TÄYSJYVÄRUISJAUHO, hiiva, VEHNÄGLUTEENI, suola, emulgointiaine (E472e), VEHNÄMALLASJAUHO, fenkoli, anis.
EAN
6433500012237
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 193 kJ / 285 kcal |
| Rasvaa | 1,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,3 g |
| Hiilihydraattia | 50 g |
| - josta sokereita | 6,4 g |
| Proteiinia | 10 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 4,6 g |
| Natrium | 0,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
